HİZMETLERİMİZ

MKE KONYA MERMİ BAYİLİĞİ

MKE yetkili konya mermi bayi olarak, her çapta tabanca ve tüfek merminizi tedarik etmekteyiz.

KONYA TABANCA RUHSAT İŞLEMLERİ

Konya ruhsatlı tabanca ihtiyaçlarınıza, deneyim ve tecrübemizle yardımcı oluyoruz. Ruhsat işlemleri için çekinmeden bize danışabilirsiniz.

KONYA SİLAH BAKIM ONARIM

Ruhsatlı tabanca bakım , tabanca onarım, tabanca boyama gibi işlemler için yardımcı oluyoruz.

Ruhsatlı Silah İşlemleri

Bulundurma 5 Yıl 2.230,80 TL Taşıma 5 Yıl 6.971,00 TL Yivli av tüfeği bulundurma ruhsatı 5 Yıl 1.819,90 TL Yivli av tüfeği taşıma ruhsatı 5 Yıl 6.971.00 TL Yivsiz tüfek ruhsatnamesi 5 Yıl 54,00 TL * Harç ücretleri her yıl ocak ayında maliye bakanlığınca yeniden düzenlenmektedir.

1- 91/1779 Sayılı Yönetmeliğin 16’ncı maddesinin birinci fıkranın (a), (b), (d) ve (e) bentlerinde belirtilen suçlardan dolayı hakkında kovuşturma yapılan kişiye kovuşturma sonuçlanıncaya kadar, milli güvenliğe tehdit oluşturan terör örgütlerine aidiyeti, iltisakı veya irtibatı nedeniyle görevden uzaklaştırılan kişiye ise tekrar göreve iade edilinceye kadar silah ruhsatı verilmesine ve yenilenmesine ilişkin işlemler bekletilir ve silah ilgili birimce emanete alınır. (ruhsat verilme ve yenileme işlemleri, yargı kararı kesinleşinceye kadar durdurulur.)

2- 91/1779 Sayılı Yönetmeliğin 16’ncı maddesinin birinci fıkranın (a), (b), (d) ve (e) bentlerinde belirtilen suçlardan dolayı denetimli serbestlik veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olmak (denetimli serbestlik veya hükmün açıklanmasının ertelenmesine dair süre sonunda kamu davasının düşürülmesine dair kararın ibraz edilmesi halinde silah ruhsat işlemleri yapılır.)

*** Detaylı bilgi için 6136 Sayılı Kanun ve bu Kanuna bağlı olarak çıkarılan 91/1779 Sayılı Yönetmeliğin 16. Maddesine bakınız.

21 yaşının üzerinde olan, TC vatandaşı olan, Silah bulundurabileceğine dair Sağlık Kurulu raporu olan, Adli sicil kaydı temiz olan herkes alabilmektedir. Silah taşıma ruhsatı nasıl alınır merak ediyorsanız öncelikle uygun olan meslek mensubu olmalı, şartlara uygunluk sağlanması gerekmektedir. Silah taşıma ruhsatı için daha detaylı prosedürler ve şartlar bulunmaktadır. Bir vatandaşın silah taşıma ruhsatı alabilmesi için bazı meslek mensuplarında görev yapıyor olması gerekmektedir.

Silah taşıma ruhsatı için başvuruda bulunacak olan kişi ve mensup olduğu mesleğe göre, temin edilmesi gereken evraklar farklılık gösterir. Genel olarak temin edilmesi gereken evraklar şu şekildedir; Kimlik Belgesi (Yeni kimlik kartı ya da nüfus cüzdanı) 4 adet fotoğraf (Son bir yıl içerisinde çekilmiş olmalıdır.) Sağlık Raporu Devlet ya da Üniversite hastanelerinden alınmalıdır. Silah ruhsatı alınmasında herhangi bir sakınca bulunmadığına dair belge alınmalıdır. Silah taşıma ruhsatı dilekçesi Karton dosya (Yarım kapaklı olmalıdır.) Parmak izi belgesi (Müracaat sırasında Emniyet’te yapılmaktadır.) Silah taşıma ruhsatı harcının yatırıldığına dair makbuz Başvuru sahibinin adına bin TL ve üzeri borç olmadığına dair yazı (Vergi Dairesinden alınmalıdır.) Başvuru sahibi şirket ise şirkete ait evraklar.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
0505 541 12 03

Musalla Bağları, Hacıoğlu Apartmanı No: 6/A, 42060 Selçuklu/Konya